1
2
3
4
4
5
6
6
7
8
9
10
11
12

BASE 21

“ Oděv je architektonickým prostorem, který chrání tělo”

Slova Zoltána Tótha říkají mnoho, především však stručně vystihují jeho filozofii designéra. Oděv vnímá jako přirozenou součást bytí a nádstavbu, kterou mu propůjčuje materiál, střih a konstrukce. Všechny zmíněné prvky jsou základními pilíři jeho tvorby, tentokrát vycházející převážně z UNISEX konceptu základního oblečení, které - jak říká - sám rád nosí.

 

Název a koncept autorské kolekce, kterou představí v rámci pražského týdne módy Mercedes Benz Prague Fashion Week 2021, je přímočarý a srozumitelný - BASE 21. Je to základ, čistota a komplexnost - nositelná móda s nadčasovým potenciálem z příjemných a udržitelných materiálů. RECYKLACE je dalším motivem Tóthovy nové linie, která je vyrobena výlučně z eko-materiálů a vlastního zbytkového archivu návrháře.

 

“K recyklaci přistupuji s lehkostí a úctou zároveň. Je to proces, se kterým mám aktuálně vnitřní potřebu pracovat do hloubky a zkoumat, co pro mě vlastně znamená. Je abstrakcí, která se dá aplikovat do mnoha oblastí, nejen té užitkové. Dotýká se nápadů, inspirace, myšlenek, pocitů, barev, kreseb, ale i vztahů a přátelství”, říká Zoltán Tóth.

 

Kolekce BASE bude nadále fungovat permanentně s malými obměnami i v dalších sezonách, bude vyráběná v limitovaných sériích a dostupnější pro širší spektrum klientely.